پرنیان

وبلاگ گروه پرنیان

کامپیوتر و سرعت

در یک کشور فقیر، استفاده از ریزکامپیوتری که توسط ماهواره به یک سیستم اطلاعاتی که نیمی از جهان را در بر دارد مرتبط است، عملی احمقانه می‌باشد. این عمل، نوعی افراط و زیاده‌روی تکنولوژی است. اگر گروه‌های محلی را مجبور کنیم که کامپیوترهایی کاملاً پیشرفته را خریداری کنند، این نوعی ستم و بی‌رحمی در حق آنها است.

ادامه مطلب   
نویسنده : محمّدرضا ناصری ; ساعت ٢:٥٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٦ تیر ۱۳۸٧
تگ ها : فرهنگی

برداشت نمادین هالیوود از عاشورا

«فرانسیس فوکویاما» کتاب پایان تاریخ خود را در سه کنفرانس جهانی تورنتو، واشینگتن و اورشلیم ارائه کرد.
فوکویاما در کنفرانس اورشلیم با عنوان «بازشناسی هویّت شیعه» می‌گوید: شیعه، پرنده‌ای است که افق پروازش خیلی بالاتر از تیرهای ماست. پرنده‌ای که دو بال دارد: یک بال سبز و یک بال سرخ.

ادامه مطلب   
نویسنده : محمّدرضا ناصری ; ساعت ٢:٥۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٦ تیر ۱۳۸٧
تگ ها : مذهبی ، فرهنگی

تصویر مسلمانان در سینمای هالیوود

 اشاره: «همایش بین‌المللی دین و رسانه» به همت صدای جمهوری اسلامی ایران و دانشکدة علوم اجتماعی دانشگاه تهران به مدت سه روز در تاریخ 22 تا 24 آبان‌ماه و با سخنرانی استادانی از دانشگاه‌های ایران و خارج کشور برپا شد. دو مورد از مقالات این همایش به نقش سینمای هالیوود در دنیای رسانه که از یک سو تخریب چهره مسلمانان و افراد دیگر سو معرفی آمریکا به عنوان سرزمین موعود را دنبال می‌کند،  اختصاص داشت. آنچه در پی خواهد آمد چکیدة دو مقاله یاد شده است. با امید اینکه در آینده بتوانیم متن کامل این مقالات را تقدیم خوانندگان عزیز موعود کنیم.

ادامه مطلب   
نویسنده : محمّدرضا ناصری ; ساعت ٢:٥٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٦ تیر ۱۳۸٧
تگ ها : مذهبی ، فرهنگی

دردناکترین مصیبت حضرت حجت(عج)

عرض کردم: آن مصیبتی که در آن به جای اشک خون گریه می کنید، کدام است؟ آیا مصیبت حضرت علی اکبر است؟ فرمودند: نه، اگر علی اکبر زنده بود، در این مصیبت او هم خون گریه می کرد.

ادامه مطلب   
نویسنده : محمّدرضا ناصری ; ساعت ٢:٤٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٦ تیر ۱۳۸٧
تگ ها : مذهبی

تصویر منجی در رسانه های غربی

آنچه که ما را به انتخاب این موضوع وا می دارد جوی است که در دنیای امروز پیرامون بحث آخرالزمان و منجی خواسته یا ناخواسته ایجاد شده است.حدود 25 یا30  سال پیش وقتی سخن از آخرالزمان و منجی آخرالزمان می شد شاید بعضیها می خندیدند و می گفتند این جنس حرفها متعلق است به فضای محدود شیعیان و به بچه مسلمانها توصیه می کردند که خیلی به این حوزه ها نپردازید.

ادامه مطلب   
نویسنده : محمّدرضا ناصری ; ساعت ٢:۳٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٦ تیر ۱۳۸٧
تگ ها : فرهنگی ، مذهبی